איך להגיע

דרך באזור האגמים

אזור האגמים נמצא בצפון מערב אנגליה, במרחק 420 ק"מ מלונדון. מדובר ב-5-7 שעות נסיעה ברכב מלונדון (משוער, כולל עצירה בדרך), או מעט מעל 3 שעות ברכבת. בנוסף – ניתן להגיע עם אוטובוס במחיר יחסית נמוך אך הנסיעה תימשך כמעט 8 שעות. מערים בצפון אנגליה וסקוטלנד ניתן להגיע לאיזור האגמים בערך תוך כשעתיים.
לפעמים כדאי לשלב נסיעה ברכבת והשכרת רכב באזור בכדי להגיע לניצול מקסימאלי של הזמן (כניסה לאתר חברת הרכבות האנגלית). התרבות באנגליה מחייבת הזמנה מראש ולכן כדי לצמצם את עלויות כרטיסי הרכבת רצוי להזמין כרטיסים לפחות שבועיים מראש ויותר (המחירים הזולים ביותר יתקבלו בהזמנה של חודשיים מראש, שבועיים לפני הנסיעה המחירים כבר אסטרונומיים). אין מבצעים של הדקה ה-90 אלא בדרך כלל להיפך.

> הזמנת טיסות של אל-על ושאר החברות המובילות ועוד לנמלי התעופה המובילים, במחירים טובים ועם שירות בעברית אפשרית דרך Smartair, חברה ישראלית שחזקה בתחום הטיסות.

 

אנחנו תמיד ממליצים לשכור רכב פרטי אוטומטי, לא גדול אם ניתן, ולהגיע עצמאית לאזור, ואז יש מקסימום ניידות בתוך אזור האגמים הענק.
כאמור, לא מומלץ להשתמש רק בתחבורה הציבורית כי הדבר מגביל מאוד את אפשרויות הטיול והבילוי. מדוע רכב לא גדול? כיוון שבחלקים של איזור האגמים הכבישים צרים מאוד ותחומים בחומות אבן עתיקה או שיחים גבוהים ומנסיוננו הדבר מעט מקשה על הנהיגה (זה לא אומר שאין שם גם לא מעט קרוואנים ענקיים…). עוד פרט חשוב – נזכיר כי באנגליה הנהיגה היא בצד השמאלי של הכביש. בדרך כלל ההסתגלות מהירה וקלה אך יש לנהוג במשנה זהירות, לאט ולשים לב כל הזמן למיקום הרכב בנתיב עד שמתרגלים. ניתן לנהוג באנגליה עם רשיון נהיגה ישראלי תקף ובהתאם לתקנות.

הדרך הפשוטה להגיע: רכב שכור בלבד
יש לנחות בכל עיר מרכזית (עדיף לונדון או מנצ'סטר), לאסוף רכב שהוזמן מראש ולנסוע בכבישים המהירים ישירות לאזור האגמים (רצוי לקחת את הרכב מנמלי התעופה – שם שעות הפתיחה טובות יותר ובדרך כלל גם המחירים). שימו לב בתכנון הזמנים שלכם כי ייתכנו פקקים בשעות העומס באיזור ערים מרכזיות ולקראת סופי השבוע.
תאור המסלול מהית'רו לווינדרמיר על גבי מפת Google Maps (ניתן לשנות מוצא ויעד)

אפשרות נוספת: רכבת + שכירת רכב
אפשרות זו אולי מהירה יותר ולעתים נוחה יותר אך מורכבת יותר לוגיסטית. כאמור, לוקחים רכבת מלונדון לאזור האגמים, ומשם אוספים רכב שהושכר מראש. כאן יש לקחת בחשבון שצריך להסתחב עם המזוודות והציוד בין הרכבת לנקודת איסוף הרכב, ומי שמגיע משדות התעופה של לונדון, יצטרך להחליף כמה רכבות כדי להגיע לתחנת הרכבת אשר ממנה יוצאות הרכבות לאזור האגמים. יחד זו, הרכבת הינה חוויה, ונוחות ומהירות הנסיעה גבוהות מאשר ברכב. מבחינת מחיר, כל עוד מזמינים כרטיסים לפחות חודש-חודשיים מראש, אם לא יותר, אין הבדל גדול בין רכב לרכבת (לאחר שלוקחים בחשבון את הדלק).
את הרכבת אפשר לקחת לכמה עיירות סמוכות לאזור האגמים, ואף לאזור האגמים עצמו (תחנת Windermere). בעקרון מומלץ להגיע ל-Oxenholme ומשם מונית קצרה ל-Kendal שם יש סוכנות לאיסוף רכב ומקום לינה למי שמגיע מאוחר. אפשרות נוספת זה להגיע לעיר הצפונית Carlisle, שם יש גם מרכז תיירותי, השכרות רכב ומקומות לינה. אך ניתן לומר שהעיר מחוץ לאזור האגמים ויש צורך לנסוע דרומה משם כדי להגיע לאזורים היפים. העיירה עצמה נחמדה, יש שם טירה ושוק בסופי שבוע, אך לא שווה את הזמן למי שמגיע לביקור קצר באזור. העיירה מהווה נקודת יציאה של מסלול חומת האדריאן (Hadrians Wall), אך מסלול זה מחוץ לאיזור האגמים (טרק של כמה ימים מזרחה). לפרטים נוספים כדאי ליצור קשר.
אפשרות נוספת, הגעה עם רכבת ל Barrow in Furness בדרום איזור האגמים, ומשם נסיעה צפונה. יש מקומות לישון למי שמגיע מאוחר. החלק הכי יפה בעיירה היא הנסיעה החוצה לאורך הים (לשאול בהשכרת רכב), וצפונית דרך Ulpha לאזור Eskdale ו-Wasdale.
מי ששוכר רכב באיזור האגמים צריך לקחת בחשבון שמרכזי ההשכרה לעיתים סגורים ביום ראשון ובכל מקרה שעות הפתיחה לא נדיבות. יש לברר מראש מה האפשריות.

בנוסף
ניתן להגיע לאזור האגמים גם מערי סקוטלנד וצפון אנגליה (אדינבורו, גלאזגו ומנצ'סטר). לערים אלו ניתן להגיע בטיסות ורכבות.

VIP and Executive Services
The Lake District can offer inspiration and clarity of thought. We organize short tailor made trips to the peak of England's highest mountain – Scafell Pike. This can also be done in less than 48 hours.
If you require a driver, guide or a porter – we will gladly arrange. Similarly, transportation and accommodation will be taken care of.
This service is ideal for a weekend in the countryside, after working in London. It is also a solution if your other half wishes to stay in London (i.e. for shopping) and you wish to hike.
Please contact us for further information.

 

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות