השכרת רכב באנגליה

אם קראת את עמוד "איך להגיע לאזור האגמים" אז ברור שבשביל ניידות טובה באזור צריך רכב שכור, ועדיף לא גדול (אלא אם אתם משפחה ברוכה שדורשת כזה).
הניסיון האחרון הטוב היה לנו עם סוכנות השכרת הרכב האנגלית RentalCars, הידועה יותר בשם TravelJigsaw, שיושבת אמנם במנצ'סטר – לא רחוק מאזור האגמים, אבל מספקת שירות לכל העולם. זו אינה חברת השכרת רכב אלא סוכנות וזהו יתרון – מקבלים מחירים שאי אפשר לקבל דרך החברות הגדולות, אפילו שההשכרה בפועל מתבצעת רבות בדיוק דרך אותן חברות ובאותם תנאים (לעתים העסקה הטובה ביותר תהיה דווקא דרך חברה מקומית קטנה שקשה היה להגיע אליה ללא סוכנות מקשרת). כדאי לבדוק ולהשוות לפני ההזמנה.

לאור הביקוש הגובר מצד שוכרים דוברי עברית, מפעילה החברה כ-5-6 נציגים דוברים עברית (לפי מידע שנמסר לנו במהלך 2013), מספר טלפון חינם מישראל למוקד השירות, וכל מערכת ההזמנות תורגמה לעברית.

ישנן 2 אופציות נוחות להשכרת הרכב לאזור האגמים לאחר ביצוע החיפוש:

א. הזמנה ישירות מהמערכת – הכי פשוט לדעתנו, לאחר השלמת ההזמנה מקבלים מייל פרטים מסודר עם מספר ההזמנה, באמצעותו אפשר להתעדכן בהמשך במערכת או דרך מוקד השירות כאשר מתקבל האישור הסופי מחברת ההשכרה.
ב. הזמנה בעזרת נציג טלפוני – במספר 1-809-494191 (שיחת חינם מישראל). יש לציין 'קוד שותף': NORMADNI (בדיוק כפי שכתוב) ולבדוק אם קיימים מבצעים מיוחדים לעסקה! (באופציה א' המערכת כבר מכירה אוטומטית את קוד השותף).

הערה – בשתי האופציות, אם אינכם רוצים להשלים את ההזמנה מיידית – בקשו לקבל את הצעת המחיר ל-Email. שעות הפעילות של המוקד מפורטות כאן.

<במידה ותיבת החיפוש לא נטענת כראוי יש ללחוץ כאן>


7 טיפים שכדאי לזכור לפני הזמנת הרכב

 1. לא לשכוח – באנגליה נוהגים בצד השמאלי של הכביש! יש נהגים שמתרגלים לזה ברגע ויש כאלו שקשה להם, אנחנו מפצירים בכם לנהוג לאט ובזהירות, ולבטח עצמכם כראוי.
 2. רכבים אוטומטיים קצת יותר יקרים ופחות נפוצים באירופה, אנחנו ממליצים לא להתפשר (מניסיון…) אך יש לשים לב מראש שהאישור שלהם לוקח טיפה יותר זמן.
 3. הנהג שמתייצב לאסוף את הרכב חייב לשאת כרטיס אשראי בינלאומי על שמו (ההזמנה יכולה להתבצע גם על כרטיס אחר). בנוסף לרישיון הנהיגה הישראלי, מומלץ לשאת רישיון נהיגה בינלאומי ליתר בטחון (מוציאים בממסי).
 4. מוצע לצלם את הרכב מכל הכיוונים כתיעוד למצבו בעת ההחזרה. במיוחד אם מחזירים את המפתח דרך תיבת ה-Key Box (לאחר שעות פתיחת סוכנות השכרת הרכב, שאותן יש לברר מיד לאחר אישור העסקה).
 5. מומלץ בחום לרכוש גם ביטוח ביטול השתתפות עצמית, הביטוח יהיה של RentalCars ולא של חברת השכרת הרכב הנבחרת.
  לאחרונה, במהלך השכרת רכב בגרמניה דרך RentalCars, גרמתי נזק יפה לדלת הרכב שקיבלנו של Europcar (זה קרה בחניון צפוף תוך מאמץ להתחמק מפגיעה גדולה עוד יותר עם רכב שחלף בסמוך). התשלום שדרשו מחברת ההשכרה (וקיבלו) על הנזק היה בגובה 850 Euro, ולמעשה עלות התיקון מעל 2,000 Euro, רק שבהסכם השכירות יש לרוב תקרה להשתתפות עצמית של הלקוח. לאחר כמה שבועות שלחתי לרנטלקארס לבקשתם את אישור התשלום ששילמתי ל-Europcar, ולאחר זמן מה העבירו לי לכרטיס האשראי הפרטי זיכוי מלא בגובה ההשתתפות העצמית (להלן המייל שקיבלתי עם אישור ההחזר).
  יש לשים לב לתנאים המופיעים בביטוח – לרוב הוא אינו כולל פגיעות מרכב תחתון או החרגות נהוגות אחרות. אנחנו מאוד ממליצים לנהוג בזהירות, ובכל מקרה לרכוש ביטוח ביטול השתתפות עצמית (וכמובן לא מרוויחים על זה כלום).
 6. מומלץ לציין בעת ההזמנה אם יש צורך בכסא תינוק וכד', היו מקרים של לקוחות שלא ביקשו ולא היה מספיק במלאי בעת ההגעה.
 7. מנסיוננו מומלץ בחום (אפילו חובה) להגיע לאזור האגמים עם מכשיר ניווט לוויני (GPS), וזה כמובן כדי לחסוך שעות של התברברויות בכבישים הרבים והמפותלים של האיזור, ולהפוך אותן לשעות של הנאה. אם אין לכם מכשיר כזה אפשר לשכור מחברת השכרת הרכב או כבר בארץ. במידה ולוקחים מכשיר פרטי – לא לשכוח להתקין את מפת אנגליה לפני הנסיעה.
 8. בקיץ, עונת השיא, תיתכן בעיית זמינות רכבים ולכן חשוב להזמין כמה שיותר מראש!

עכשיו התחילו את התהליך > דרך צלחה!

הזמנת רכב דרך עמוד זה כפופה להסכמה לתקנון השימוש.

Comments are closed.

שינוי גודל גופנים
ניגודיות